Хебър спечели трофея на Юг в ББЛ А група след

...

Хебър пребори Хасково за златото в мач с високо напрежение

Хебър завоюва трофея на Юг в ББЛ А група след триумф в решителния трети мач против Хасково с 93:89. Двубоят се организира в пловдивската зала „ Сила “. Двата отбора изиграха доста оспорван мач, в който разликата в нито един миг не стана двуцифрена.

Хасково имаше леко преимущество през първите 10 минути, само че след края им на таблото още веднъж имаше тъждество – 25:25. Макар и с надалеч по-ниска ефикасност, тимът от Пазарджик водеше съвсем през цялата втора четвърт, а на почивката бе напред с 44:38.

След паузата двата тима неведнъж си разменяха водачеството, а решителната четвърт стартира при 69:66 в интерес на Хебър. Авансът на отбора стана и 9 в заключителния интервал, само че баскетболистите на Янко Желев изравниха за 87:87. Отборът на Димитър Чанков обаче не разреши поврат и след серия от 6:2 до края измъкна триумфа, а с това и купата. Двубоят бе с доста висок заряд, вследствие на което бяха отсъдени общо 7 механически нарушавания.

Христо Бъчков бе огромният воин за спечелилите с 31 точки и 14 битки. Николай Нинов е със 17 точки и 11 битки.

За Хасково Ивайло Тонев записа 24 точки и 10 битки, а Динко Христов е с 20 точки и 11 битки.