Хебър Пазарджик направи отличен мач на старта в Шампионската волейболна

...

Хебър поведе с 2:0, но загуби в Берлин на старта в Шампионск...

Хебър Пазарджик направи отличен мач на старта в Шампионската волейболна лига, само че откакто поведе с 2:0 гейма на Берлин Рисайклинг Волейс загуби с 2:3 (25:23, 25:23, 17:25, 26:28, 12:15).  Пазарджиклии взеха преднина след 25:23 в първите два гейма, само че в третия отстъпиха със 17/25, а четвъртия германците съумяха да го измъкнат с 28:26. Така се стигна до тайбрек, в чието начало българите имаха преимущество, само че домакините съумяха да извърнат развиването на частта в своя изгода.

Най-резултатен от отбора на Хебър бе италианецът Якопо Масари с 20 точки. Най-резултатен в мача бе френският волейболист на Берлин Волейс Тимоте Карле, който направи 27 точки.

Следващият дуел на Хебър в ШЛ е против Алурон Вирту Варта (Заверче) на 16 ноември в Пазарджик.

В дуел от третия по мощ шампионат " Чалъндж Къп " различен български отбор - Дея Волей победи швейцарския Лозана с 3:1 гейма. Бургазлии поведоха с 2:0 гейма след 27:25 и 25:12, швейцарците съумяха да вземат гейм в третата част след 25:19, само че след 25:17 в четвъртия гейм българите се поздравиха с триумфа.