Хайдук (Сплит) излезе на трето място в класирането на хърватското

...

Лесна победа за Хайдук, Димитров с жълт картон

Хайдук (Сплит) излезе на трето място в класирането на хърватското състезание, откакто победи с 2:0 вкъщи Вараждин. Кристиан Димитров беше титуляр за " белите " и получи жълт картон. Двубоят на " Полюд " не предложи особена конспирация, тъй като домакините поведоха още в 5-ата минута, а в 15-ата към този момент имаха и числено преимущество поради аления картон на Йорго Пелумби от Вараждин.

В воин за отбора от Сплит се трансформира Адам Гюрчо. Унгарецът откри резултата, когато след негов опит за прострелно центриране топката леко се отклони от неприятелски футболист и се озова във вратата. Малко по-късно Гюрчо създаде аления картон на Пелумби и Хайдук с лекост стигна до трите точки.

Второто попадение падна в 50-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушаване на вратаря Оливер Зеленика. Капитанът на Хайдук Мийо Цакташ не сбърка от бялата точка за крайното 2:0.

Лига 1 6 кръг, неделя 27 септември  Хайдук Сплит 2:0краен резулат ФК Вараждин