Hawkeye - операторът, който осигурява технологията на голлинията в Премиър

...

Ястребовото око се извини на Шефилд Юнайтед, има и обяснение за издънката

Hawkeye - операторът, който обезпечава технологията на голлинията в Премиър лийг, се извини са невижданата неточност на системата по време на днешния дуел сред Астън Вила и Шефилд Юнайтед. Три минути преди почивката " остриетата " трябваше да поведат в резултата. Норууд центрира от фаул, а стражът на домакините Ниланд улови, само че топката очевидно бе зад голлинията. Майкъл Оливър уточни своя часовник, който е обвързван с технологията на голлинията, с цел да покаже, че не е получил сигнал, че има гол. Повторенията потвърдиха грешката, само че не последва нищо.  Премиър лийг рестартира с невъобразим гаф, който може да натежи в борбата за ШЛ (видео)

От " Ястребово око " обясниха, че сходна неточност се случва за първи път допълнително от 9000 мача, в които технологията е била употребена. Причината за гафа е била, че всичките седем камери, които наблюдават голлинията, са останали без директна видимост поради позицията на вратаря, бранителя наоколо и гредата.

От компанията прибавят, че технологията е била тествана директно преди дуела и е била в редовност.
Hawk-Eye statement on the goal line incident during Aston Villa v Sheffield match this evening. pic.twitter.com/I2u5lqKMqe
— Hawk-Eye Innovations (@Hawkeye_view) June 17, 2020 Премиър лийг 28 кръг, сряда 17 юни  Астън Вила 0:0краен резулат  Шефилд Юнайтед