Хавиер Ибанес спечели трета титла за България на в Полша.

...

Боксьор донесе трети златен медал на България на Европейските игри

Хавиер Ибанес завоюва трета купа за България на в Полша. Кубинският боксьор с български паспорт стана първенец в кат. 57 кг. На финала Ибанес се оправи с Хосе Килес Бротонс от Испания. Българският национал имаше преимущество и в трите рунда, като беше по-активен и атакуваше по-често. Ибанес завоюва с 5:0 съдийски гласа.

Преди него Светлана Каменова завоюва сребърен орден в кат. 57 кг. На финала тя загуби с 1:4 съдийски гласа от Амина Зидани (Франция).

Каменова, Ибанес, както и Станимира Петрова си осигуриха и за Париж 2024 с представянето си на Европейските игри.

В третия край с българско присъединяване в Полша през днешния ден Кристина Николова също взе сребърен орден. Тя загуби с 0:3 от словенката Тира Барада в кат. 50 кг в лайт контакт.

България е на 21-о място в класирането по медали на Европейските игри с общо 12 оценки - 3 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. Освен Ибанес, с трофеи си потеглиха Станимира Петрова в бокса и сестрите Габриела и Стефани Стоеви в двойките дами в бадминтона.
Източник: dnevnik.bg