Хасковският зоопарк планира да покани децата, любители на животните, в

...
Хасковският зоопарк планира да покани децата, любители на животните, в
Коментари Харесай

Зоопаркът в Хасково планира да отвори класна стая на открито

Хасковският зоопарк възнамерява да предложения децата, фенове на животните, в класна стая навън. Министерството на околната среда и водите ще отпусне средства за стратегия, посредством която да се запазят типичните за България скотски типове.

„ Ще наблегнем на типове с консервационна цел, да се запазят застрашените и изчезващите животни. А концепцията на класната стая е нашите дребни съграждани да се срещнат с типовете на територията на самата зоологическа градина - несъмнено, с просветителна цел ", изясни кметът на Хасково Станислав Дечев.

Предстои в зоопарка да бъдат отглеждани и домашни животни като крави и кокошки, да вземем за пример. А задачата е повече деца, които нямат баби и дядовци на село, да научат какви грижи се поставят за тях.

Преди малко повече от три месеца вандали срязаха една от клетките в зоопарка и пуснаха на независимост близо 20 сърни. Щетите към този момент са отстранени и мястото към този момент се охранява и посредством видеокамери.

Нова телевизия, „ Събуди се "

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР