На 18 септември 2026 г. Медицински университет – Плевен ще

...
На 18 септември 2026 г. Медицински университет – Плевен ще
Коментари Харесай

Първият форум „Ден на медицинската етика“ поставя „Доброто“ във фокуса на медицинската професия

На 18 септември 2026 година Медицински университет – Плевен ще бъде хазаин на първия конгрес „ Ден на здравната нравственос “ – нова университетска самодейност, отдадена на една от най-важните полезности в здравната специалност – положителното.

Избраната дата съответствува със Световния ден на здравната нравственос – ден, който припомня за смисъла на уважението към човешкото достолепие, професионалната отговорност и високите етични стандарти в опазването на здравето.

Форумът ще събере студенти, преподаватели и представители на обществеността в открит диалог за здравната нравственос, а посредством разнообразни креативен форми младежите ще показват своето схващане за положителното като основа на лекарската специалност.

Инициативата се провежда от преподавателите по здравна нравственос в МУ – Плевен с присъединяване на Комисията по нравственос на научноизследователската активност и Комисията по професионална нравственос към Университета.

Амбицията е самодейността „ Ден на здравната нравственос “ да се трансформира в годишна традиция и да прерасне в национално събитие, отдадено на здравната нравственос.

Ако вярвате, че положителното е неразделна част от здравната специалност, присъединете се към нас!

Повече информация и условия за присъединяване: https://sites.google.com/view/methics/home

Помислете. Напишете. Присъединете се към нас!
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР