Хановер 96 и Байерн (Леверкузен) завършиха наравно 4:4 в най-зрелищния

...

Хановер и Леверкузен със зрелищно равенство, Херта измъкна победата от Лайпциг

Хановер 96 и Байерн (Леверкузен) приключиха наедно 4:4 в най-зрелищния мач от 17-ия кръг на Бундеслигата.

Аванс на " аспирините " даде Юлиан Брандт още в 11-ата минута, само че щастието му не търпя дълго. Само 60 секунди по-късно, Илиас Бебу изравни, а в 21-ата минута Никлас Фюлкруг бе прецизен от дузпа за цялостния поврат.

В 25-ата Адмир Мехмеди още веднъж изравни силите на терена, а малко преди почивката Феликс Клаус изведе Хановер за повторно напред в резултата.

През втората част, Леон Бейли се разписа два пъти, а Юлиан Корб оформи крайното 4:4 в 83-ата минута.

Борусия (Дортмунд) се оправи с Хофенхайм с 2:1
Борусия (Д) с втора поредна победа при Щьогер

" Жълто-черните " се оправиха с Хофенхайм

В другия мач от шампионата, Херта (Берлин) се наложи с 3:2 над Република България Лайпциг, макар че бе с човек по-малко съвсем през целия мач.

Херта поведе още в 5-ата минута посредством Давие Селке, само че единствено 120 секунди по-късно, Джордан Торунарига получи пряк червен картон поради това, че фаулира Тимо Вернер, който бе останал самичък против вратаря и бе на чудесна позиция да стреля.

Въпреки това, отборът съумя да удвои задатъка си в 31-ата минута, когато Саломон Калу направи резултата 2:0 след удар с глава. В 51-ата още веднъж Салке се разписа за 3:0, само че от Лайпциг откриха сили да върнат две попадения. Те бяха дело на Орбан и Марсел Халстенберг.