Гвинея се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации

...

Драма прати Гвинея на четвъртфинал на КАФ

Гвинея се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските народи след трагична победа с 1:0 над Екваториална Гвинея. Единственият гол в мача вкара Мохамед Байо в осмата минута на добавеното време на втората част.

Двата тима изиграха доста скучно първо полувреме на  „ Стад Аласан Уатара “. В 55-ата минута Екваториална Гвинея остана с човек по-малко, откакто Федерико Бикоро получи пряк червен картон. Малко преди този момент гол на Мори Конате не беше зачетен поради засада.

Въпреки че бе с 10 души, Екваториална Гвинея получи правото да извърши дузпа в 69-ата минута поради нарушаване против Ибан Салвадор. Зад топката застана Емилио Нсуе, чийто удар срещна лявата греда.

В осмата минута на добавеното време на втората част Гвинея стигна до надвит гол. Тогава Ибрахима Диаките центрира в наказателното поле, където Мохамед Байо изпревари бранител и с глава прати топката неспасяемо във вратата, носейки успеха на своя тим.