ТЕЦ Бобовдол: Фотоволтаиците и ВЕИ не са алтернатива
" Грийнпийс " признават, че Топлоелектрическа централа " Бобов дол " е незаместим за салдото на системата и енергийната сигурност. Искат да се откри екологична опция за салдото ". Това се показва в позиция на топлоцентралата.
Според сдружението такава може да пристигна от този, против който се опълчват, само че изисква време. От ТЕЦ-а са безапелационни, че фотоволтаиците и ВЕИ не са опция, а внасят дисбаланс във всяка енергийна система, в която вземат участие. Батериите пък поддържат салдото, само че не създават сила и затова също не са опция.
Когато приказваме за сигурност и баланс на енергийната система, единственото решение са централи с въртящ миг като Топлоелектрическа централа " Бобов дол ", категорични са от сдружението.
" Следователно казусът на по този начин наречените еколози е по-скоро с горивото, употребявано за произвеждане на електрическа енергия. Топлоелектрическа централа " Бобов дол " ще приключи цикъла на рационализация и последователно ще стартира да прибавя природен газ и други различни, по-екологични горива от въглища ", отбелязва се в позицията.
Допълва се, че прекосяването към новия суровинен микс, с който поетапно ще се заместват въглищата, към този момент е почнало. Скоро ще стане факт и изграждащата се апаратура за произвеждане на биогаз.
ОТ топлоцентралата акцентират, че пърформансите на еколозите търсят скандал и сензация, само че не са градивни и не дават решения. Те споделят, че някой би трябвало да предложи екологична опция, като приказват за нея по принцип.
На процедура обаче за действителната екологична опция всекидневно работила и вложила единствено Топлоелектрическа централа " Бобов дол ".
Припомняме, че по-рано през днешния ден екоактивисти от Грийнпийс " - България разпънаха голям надпис " TOXIC " пред комините на топлоцентралата. В акцията се включиха и деятели от Румъния, Унгария и Хърватия.
Те упорстват Топлоелектрическа централа " Бобов дол " да бъде стеснен до не повече от един блок, както и да бъде направен явен проект за енергийна сигурност без взаимозависимост от хронични замърсители.
Акцията се организира броени дни след принудителното затваряне на един от блоковете на централата и отварянето на различен след ремонт.
Според сдружението такава може да пристигна от този, против който се опълчват, само че изисква време. От ТЕЦ-а са безапелационни, че фотоволтаиците и ВЕИ не са опция, а внасят дисбаланс във всяка енергийна система, в която вземат участие. Батериите пък поддържат салдото, само че не създават сила и затова също не са опция.
Когато приказваме за сигурност и баланс на енергийната система, единственото решение са централи с въртящ миг като Топлоелектрическа централа " Бобов дол ", категорични са от сдружението.
" Следователно казусът на по този начин наречените еколози е по-скоро с горивото, употребявано за произвеждане на електрическа енергия. Топлоелектрическа централа " Бобов дол " ще приключи цикъла на рационализация и последователно ще стартира да прибавя природен газ и други различни, по-екологични горива от въглища ", отбелязва се в позицията.
Допълва се, че прекосяването към новия суровинен микс, с който поетапно ще се заместват въглищата, към този момент е почнало. Скоро ще стане факт и изграждащата се апаратура за произвеждане на биогаз.
ОТ топлоцентралата акцентират, че пърформансите на еколозите търсят скандал и сензация, само че не са градивни и не дават решения. Те споделят, че някой би трябвало да предложи екологична опция, като приказват за нея по принцип.
На процедура обаче за действителната екологична опция всекидневно работила и вложила единствено Топлоелектрическа централа " Бобов дол ".
Припомняме, че по-рано през днешния ден екоактивисти от Грийнпийс " - България разпънаха голям надпис " TOXIC " пред комините на топлоцентралата. В акцията се включиха и деятели от Румъния, Унгария и Хърватия.
Те упорстват Топлоелектрическа централа " Бобов дол " да бъде стеснен до не повече от един блок, както и да бъде направен явен проект за енергийна сигурност без взаимозависимост от хронични замърсители.
Акцията се организира броени дни след принудителното затваряне на един от блоковете на централата и отварянето на различен след ремонт.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




