Грипът превзе шеста област в странатаГрипът превзе шеста област в

...
Грипът превзе шеста област в странатаГрипът превзе шеста област в
Коментари Харесай

Грипът превзе шеста област в страната

Грипът завладя шеста област в страната
Грипът завладя шеста област в страната. Варна публично е в зараза от 23 до 29 януари.

Специални ограничения против разпространяването на инфекцията има още и в Хасково, Видин, Ямбол.

В Пловдив и Благоевград влизат в действие от през днешния ден.

В Ямбол от през днешния ден затварят учебните заведения и децата минават на онлайн образование.

На този стадий най-вече са случаите на грип А, който протича с кашлица и висока температура. Лекарите предлагат да търсим помощ при първите признаци и да заобикаляме самолечение.

Ето и още от препоръките им за предварителна защита:
 да се заобикаля контакт с заболели и скупчване на хора на закрито ръцете да се мият и дезинфекцират често да не пипаме очите, носа или устата редовно да проветряваме помещенията болните да си останат у дома
„ Грипът настава поради по-топлото време. Отделенията са цялостни и с хора с пневмонии от вирусен генезис в Благоевград. При самолечение може да се случаи, по тази причина при признаци температура суха кашлица, изнемощялост, не търсете в интернет лекуване, а към експерт е най-добре да се обърнем “, съобщи в „ Тази заран “ доктор Владимир Пандев.

Специалистът предложи да не започваме да се лекуваме с антибиотици без консултация с доктор.

Проблемни са хората с хронични болести и имунен недостиг и рекомендацията за тях е в случай че се постанова да пазарят да излизат в по-ранните часове.
Източник: flashnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР