Григор Димитров записа трета последователна победа в турнира на тревни

...

В Лондон: Стабилен Гришо с трета поредна победа

Григор Димитров записа трета поредна победа в шампионата на тревни кортове в Куинс клъб, Лондон.

Най-добрият български тенисист победи без да загуби сет за повторно този месец финландеца Емил Руусувуори.

След като на 1 юни Гришо в профил противника си във втория кръг на „ Ролан Гарос “, в този момент го спря още в първия от главната скица в Киунс.

Димитров завоюва с 6:2, 6:4 за 1 час и 29 минути игра, с цел да продължава напред, откакто преди този момент реализира предстоящи триумфи в квалификациите над Александър Вукич (Австралия) и Артур Риндернех (Франция).

Следващият противник на Димитров в Англия ще бъде Франсисико Черундоло от Аржентина, който е №19 в международната класация и по-рано денем се наложи със 7:6(2), 4:6, 6:4 над американеца Томи Пол.

Миналата година Гришо отпадна тъкмо във втория кръг, откакто бе надвит от нидерландеца Ботик ван де Зандшулп.

Днес хасковлията реализира 2 ранни пробива в първия сет и затвърди сериозното си предимство след осмия гейм, с цел да завоюва с 6:2.

Във втората част от дуела финландецът беше доста по-равностоен на Димитров, само че още веднъж загуби подаването си за 2:3.

Ефективната игра на българина му обезпечи краен триумф при третия мачбол и тъкмо 89 минути.

В идващия кръг на шампионата в Куинс първата ракета на България ще се изправи против Черундоло, който е подложен под номер 8 в схемата.

Мачът ще е в четвъртък, когато Димитров за първи път в кариерата си ще играе против 24-годишния аржентинец.
Източник: novsport.com