Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис турнира от

...

Григор Димитров даде едва 5 гейма на Хиджиката, чака Надал на 1/2-финалите в Австралия

Григор Димитров се класира за полуфиналите на тенис шампионата от сериите ATP 250 в Бризбън, Австралия, откакто надделя Ринки Хиджиката с 6-1, 6-4. Срещата продължи към час и 20 минути. Поставеният под номер 2 в главната скица българин стартира стремително дуела против представителя на домакините, като дръпна на бърза ръка с 5-0 гейма в откриващия сет. Хиджиката отърва „ геврека “ с гейм на нула, а по-късно имаше две точки за връщане на един от пробивите, само че Гришо се оправи и поведе в резултата.Във втория сет съпротивата на 71-ия в международната класация австралиец бе по-сериозна, само че силите му стигнаха единствено за почетна загуба с 4-6. Григор имаше четири шанса за пробив след осъществения при започване на сета, само че не се възползва от тях – все пак, най-хубавият ни тенисист не сбърка на личен сервис, с цел да откри място в полуфиналите на първия си шампионат за сезона.

32-годишният хасковлия завърши с 12 аса и две двойни неточности, като загуби единствено седем точки на първи сервис и пет на втори. Той отрази и двете благоприятни условия за пробив пред Хиджиката – Димитров се регистрира с 18 уинъра и едвам четири непредизвикани неточности в целия мач.В спор за място на финала той чака спечелилия от мача завърналия се на корта след близо година неявяване Рафаел Надал и различен австралиец в лицето на Джордан Томпсън.В горната половина на схемата полуфиналът е към този момент явен, откакто лидерът Холгер Руне преодоля Джеймс Дъкуърт в два сета, с цел да си подсигурява конфликт с руснака Роман Сафиулин, който отстрани Матео Арналди от Италия. /БГНЕС
Източник: faktor.bg