Григор Димитров и Себастиан Корда осъществиха обрат след 2:6, 7:5,

...

УСПЕШНО НАЧАЛО: Григор Димитров стартира с победа новия сезон в тениса

Григор Димитров и Себастиан Корда реализираха поврат след 2:6, 7:5, 10:4, с цел да победят експертите на двойки Шрирам Баладжи и Влад Корнеа в среща от първи кръг на тенис шампионата при дуетите, който се организира в Бризбън, Австралия. Двубоят продължи 1 час и 22 минути.

Българо-американският тандем загуби първата част с 2:6. Във втората, при резултат 5:4 Димитров и Корда имаха 4 благоприятни условия да затворят сета, само че не се възползваха. Въпреки това, малко по-късно, в 12-ия гейм, те изравниха сетовете, взимайки го със 7:5.

В решителния тайбрек най-хубавият български тенисист и синът на легендата Петр Корда взеха самодейността от началото и не я изпуснаха, за краен триумф в дуела.

Във втори кръг двамата ще играят с поставените под номер 6 в главната скица Хари Хелиовара от Финландия и Джон Пиърс от Австралия.

На сингъл Димитров изтегли тежък чоп като го чака някогашния номер 1 в света и победител от шампионата през 2012-а и 2013-а година Анди Мъри.
Източник: eurocom.bg