Гърция и Италия с мерки срещу спекулата
Гръцкото държавно управление вкарва за период от три месеца предел върху комерсиалната облага от горивата и домакинските артикули, съобщи министър председателят Кириакос Мицотакис на среща с президента Константинос Тасулас, предадоха гръцки медии. „ Не би трябвало неустойчивостта да води до феномени на далавера “, добави Мицотакис.
Италианската премиерка Джорджа Мелони съобщи, че държавното управление й е готово да наложи наказателни налози на фирмите, които употребяват рецесията в Близкия изток за спекулативно повдигане на цените на горивата, съобщи АНСА. „ Ще създадем всичко, с цел да предотвратим далавера, в това число прибягвайки при потребност до лишаване на облагите от далавера посредством увеличени налози върху виновните за това компании “, сподели Мелони пред италианския Сенат. По думите й предизвестието е отправено „ към италианците, само че и към всеки, който може да си намерения да се възползва от обстановката, с цел да се обогати за сметка на жителите и бизнеса “.
Мелони добави, че държавното управление обмисля понижаване на акцизите върху горивата, с цел да помогне на хората да се оправят с по-високите разноски, само че единствено в случай че покачването на цените стане устойчиво.
„ Обърнахме оптимално внимание на евентуалните стопански последствия от иранската рецесия. Обмисляме и активирането на така наречен механизъм за мобилен данък върху горивата, в случай че цените се усилват устойчиво “, добави тя.
Италианската премиерка Джорджа Мелони съобщи, че държавното управление й е готово да наложи наказателни налози на фирмите, които употребяват рецесията в Близкия изток за спекулативно повдигане на цените на горивата, съобщи АНСА. „ Ще създадем всичко, с цел да предотвратим далавера, в това число прибягвайки при потребност до лишаване на облагите от далавера посредством увеличени налози върху виновните за това компании “, сподели Мелони пред италианския Сенат. По думите й предизвестието е отправено „ към италианците, само че и към всеки, който може да си намерения да се възползва от обстановката, с цел да се обогати за сметка на жителите и бизнеса “.
Мелони добави, че държавното управление обмисля понижаване на акцизите върху горивата, с цел да помогне на хората да се оправят с по-високите разноски, само че единствено в случай че покачването на цените стане устойчиво.
„ Обърнахме оптимално внимание на евентуалните стопански последствия от иранската рецесия. Обмисляме и активирането на така наречен механизъм за мобилен данък върху горивата, в случай че цените се усилват устойчиво “, добави тя.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




