Граждани организираха акция на паметника на Съветската армия в центъра

...
Граждани организираха акция на паметника на Съветската армия в центъра
Коментари Харесай

Опаковат с български и украински знамена паметника на Съветската армия

Граждани проведоха акция на паметника на Съветската войска в центъра на столицата. Те опаковаха монумента с български и украински флагове, съобщи кореспондент на БГНЕС.

Фигурите в Княжеската градина ще бъдат опаковани с националните флагове на България и Украйна по едно и също време в символ на поддръжка и съпричастност с украинския народ, само че и като митинг по тази причина, че паметниците издигнати в интервала на тоталитарния режим у нас към момента не са отстранени.

По време на акцията към паметника се събраха представители на Политическа партия Възраждане, които застанаха от едната страна на монумента, а от другата са последователи на това да бъде опакован паметникът. Полицейски кордон раздели протестиращите.

Инициативата ще продължи няколко дни, оповестява БГНЕС

 zname-ukryjna-pametnik.jpg
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР