Горещ петък, ето къде е обявен оранжев код за опасно

...
Горещ петък, ето къде е обявен оранжев код за опасно
Коментари Харесай

Горещ петък, ето къде е обявен оранжев код за опасно високи температури

Горещ петък, ето къде е разгласен оранжев код за рисково високи температури.Днес ще доминира слънчево време. Около и след обяд над западните и централни елементи от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там ще превали и прегърми. Ще духа слаб, а в източните региони, където и през втората половина от деня ще остане слънчево, сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат сред 32° и 37°, за София – към 34°.

По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа сдържан вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 28°-31°. Температурата на морската вода е 26°-28°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.

Горещ петък, ето къде е разгласен оранжев код за рисково високи температури

Горещ петък, ето къде е разгласен оранжев код за рисково високи температури 16.08.24 07:09 Проверките и следствието в дома за възрастни хора в Банкя не престават 16.08.24 06:55 „ Галъп “: Ако изборите бяха през днешния ден, това е първата политическа мощ 16.08.24 06:44 Дневен хороскоп за 16-ти август: Продължителна отмора за Овните, Телците да внимават със свадите, Лъвовете с сантиментални завършения 16.08.24 06:21 Искате да живеете дълго? Ето какво да хапвате 16.08.24 05:30

За Благоевградско е разгласен оранжев код за горещини, чака се там температурите да доближат до 39°.

Над планините ще има купеста облачност, по-значителна към и след обяд. След обяд над масивите в западната и централна част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност и тук-там ще има краткотрайни превалявания, съпроводени с гръмотевици. Вятърът ще бъде от север-североизток.В по-ниските планински елементи – слаб, а по високите била и върхове – по-често сдържан. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 22°, на 2000 метра – към 29°.

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от междинното за месеца и ще остане без основна смяна.

Източник: Национален институт по метеорология и хидрология

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР