Голямото дерби на кръга във Втора лига между Монтана и

...

Ударно начало в дерби без победител във Втора лига

Голямото дерби на кръга във Втора лига сред Монтана и Спартак Варна не излъчи победител, завършвайки 1:1 на стадион " Огоста ". Двубоят стартира стремително с бързи попадения в двете порти. Още в 8-ата минута " соколите " откриха резултата, възползвайки се от недоразумение в защитата на домакините. Центриране на капитана Виктор Митев от фаул откри на втора греда непокрития Александър Цветков, който от непосредствена непосредственост стреля под гредата.

Само 3 минути по-късно отборът на Николай Митов се върна в дуела. Неумело избита топка попадна на главата на Антон Тунгаров, който я насочи в долния ляв ъгъл. Постепенно двата отбора коригираха играта си в отбранителен проект. В средата на полувремето отлична офанзива на домакините едвам не приключи с попадение, откакто Кевин Бемага и Филип Ежике взаимодействаха добре, а първият се озова на стрелкова позиция, само че ударът му бе неакуратен.

Втората част бе лишена от положения, като най-чистите въпреки всичко се откриха пред тарана на гостите Ахмед Ахмедов, който обаче не съумя да ги оползотвори. В края и Ивей имаше добра опция, само че също не взе вярното решение. Така в последна сметка вторият и четвъртият не съумяха да се надхитрят и поделиха точките.

Съставите :

Монтана : 30 Васил Ивайлов Симеонов, 15 Богдан Костов, 18 Костадин Илиев, 14 Димитър Буров, 5 Денис Динев, 6 Франк Есума, 20 Кевин Беманга, 22 Стефан Каменов, 9 Филип Ежике, 10 Александър Тодоров, 23 Антон Тунгаров

Старши треньор: Николай Митов

Спартак Варна : 89 Никола Виденов, 9 Мехмед Мехмед, 3 Преслав Петров, 6 Александър Цветков, 11 Виктор Митев, 5 Йоан Бауренски, 45 Даниел Начев, 10 Румен Руменов, 14 Ивей Ромееш, 29 Ахмед Ахмедов, 75 Йохан Н`зи

Старши треньор: Васил Петров
Източник: novsport.com