Головата машина Валери Божинов вкара първия си гол за швейцарския

...

Божигол разплака Раниери с фамозен гол

Головата машина Валери Божинов вкара първия си гол за швейцарския Лозана при дебюта си в контролата против френския Нант в Анеси.

Бившият национал и новите му съотборници стигнаха до 2:2 с френския отбор, чийто ментор е първенецът на Англия с Лестър от 2016 година Клаудио Раниери.

Момчетата на Раниери небрежно дръпнаха с 2:0 посредством Абдулайе Туре и Емилиано Сала, само че Антони Робик понижи на 1:2. След това пристигна звездният момент на Валери Божинов, който оформи крайното 2:2 в 40-ата минута с прелестен гол от фаул.

Головият див звяр завъртя топката майсторски с левачката над стената и препарира вратаря на съперника от към двайсетина метра.

На полувремето двамата треньори направиха много промени, а Валери остана в игра до 75-ата минута.

Източник: offnews.bg