Гол на Келеши Ихеаначо в 94-ата минута донесе победата на

...

Гол в края класира Лестър за четвъртфиналите

Гол на Келеши Ихеаначо в 94-ата минута донесе успеха на против. " Лисиците " завоюваха с 1:0 и се класираха за четвъртфиналите на ФА Къп. Ихеаначо влезе като запаса и се разписа с глава след центриране на Тилеманс.

Срещата няма да се запомни с доста положителни моменти. И в двата тима имаше по седем промени и това се отрази на качеството на играта. През първото полувреме нито един от двата отбора не записва прецизен удар към вратата на противника. След почивката нещата малко се усъвършенстваха и топката се озова и в двете порти. Попадения на Зекири и Юндер бяха анулирани заради засада.

Kelechi knew it was too cold for extra time
— BBC Leicester Sport (@BBCRLSport)
също преодоля петия кръг. Отборът на победи втородивизионния с 1:0. Единственото попадение в мача осъществя от дузпа в 66-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Алфи Моусън, който получи червен картон в тази обстановка.

ФА Къп 5 кръг, сряда 10 февруари  Лестър Сити 1:0краен резулат  Брайтън