Плевен ще бъде домакин на първи кръг на Държавно първенство по силов многобой
Плевен ще бъде хазаин на първи кръг на Държавно състезание по силов многобой на 4 юли 2026 година, събота. Надпреварата ще стартира в 19:00 часа на паркинга пред Община Плевен, оповестиха от пресцентъра на Общинска администрация.
Състезанието е проведено от Българска федерация по силови атлетически спортове. Официален сътрудник е Община Плевен в границите на акцията " Силните против дрогата " с поддръжката на Местната комисия за битка против противообществените прояви на малолетни и малолетни (МКБППМН).
В шампионата ще вземат присъединяване осем състезатели - петима от най-силните мъже на Румъния и трима измежду най-силните български спортисти. Те ще мерят сили в няколко дисциплини.
Първата дисциплинираност е изтегляне на 11-тонен камион на отдалеченост от 20 метра. Всеки играч започва самостоятелно, класирането е по най-хубаво време;
" Фермерска разходка " е преместване на две тежести по 130 кг във всяка ръка на отдалеченост от 20 метра. Победител е състезателят с най-хубаво време;
" Кобилица " (Yoke Carry) - тежестта на уреда е 360 кг, би трябвало да се придвижи на разстояние от 20 метра. Класирането е по време;
В дисциплината Log Lift (вдигане над глава) състезателите ще избират сред две тежести: 100 кг и 130 кг. Всеки самичък дефинира тежестта. Победител е този, който извърши най-вече повторения;
Мъртва двигателна сила с автомобил - покачване на задната част на пикап. Приблизителното натоварване е 300 кг. Изпълняват се оптимален брой повторения. За атракция на феновете в каросерията ще има в допълнение натоварване;
Щафета с камъни (Strongman Loading Race) е преместване и товарене на чували, имитиращи камъни, върху платформи с друга височина. Класирането е по време.
Между дисциплините уредниците са планували занимателни игри с публиката. Ще има награди и за най-активните фенове. За осмелилите се, които желаят да се включат, ще има и атрактивни провокации. След края на спортната част призьорите ще бъдат наградени с купи и медали.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




