Gol.bgАдзурите се наложиха с 3:1 геймаИталия победи с 3:1 България

...

Италия посече България във Варна

Gol.bg

" Адзурите " се постановиха с 3:1 гейма

Италия победи с 3:1 България в последния мач от шампионата от Волейболната лига на нациите, който се организира във Варна. Успехът е трети за италианците в шампионата и общо седми в лигата. Италия има две загуби и общо 21 точки в актива си. България остана с 3 триумфа, 6 загуби и 8 точки.

За България срещата започнаха Георги Братоев, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, Алекс Грозданов и либеро Петър Каракашев.

В началото на първата част България съумя да поведе с 3:1, само че италианците изравниха при 3:3. След нови две равенства Италия съумя да поведе с 2 точки и при първото техиническо спиране водеше с 8:6. След 11:9 за символичните домакини в днешния мач италианците съумяха да осъществят четири следващи точки, посредством и на неточности на националите ни, и поведоха с 15:9. Българите отвърнаха със страхотна офанзива на Розалин Пенчев, само че при второто техническо спиране резултатът бе 16:10 за Италия.

Италианците поведоха със 7 точки при 19:12 и до края на гейма не срещнаха особена опозиция от националите ни и взеха първата част с 25:14.

Италия стартира по-добре и втората част и поведе с 3:1, само че България изравни при 3:3. Последваха нови четири изравнявания на резултата, а със стахотна офанзива на Цветан Соколов при първото техническо спиране България водеше с 8:7. Италия незабавно изравни, а по-късно след неточност в офанзивата на българите и отлична обсада поведе с 10:8. Националите ни изравниха при 10:10 с ас на Цветан Соколов. Последваха нови 5 изравнявания, а след неточност в офанзива на Николай Пенчев преимуществото при второто техническо спиране бе на страната на италианците - 16:15. След спирането резултатът бе изравяван два пъти, след което домакините със страхотна тройна обсада против Цветан Соколов поведоха с 19:17. Италия поведе с три точки при 21:18 след неприятно посрещане на националите ни и треньорът Силвано Пранди взе тайм-аут. Това обаче не оказа помощ на българите и след блок-аут на италианците и несполучлива офанзива на Мартин Атанасов Италия поведе с 23:19 и без значение че пропусна един геймбол домакините взеха и втората част с 25:20.

Играта при започване на третата част бе равностойна и резултатът бе изравняван 6 пъти, след което с два блок-аута на Цветан Соколов България поведе с 8:6 при първото техническо спиране. Италия изравни при 9:9, а по-късно и поведе след неточност при началния удар на Николай Пенчев, отлична обсада и ас на Олег Антонов. Последваха нови шест изравнявания на резултата, а след неточност на Георги Сеганов на начален удар италианците водеха с 16:15 при второто техническо спиране. След спирането с ас На Олег Антонов символичните домакини поведоха с 2 точки при 17:15. България обаче съумя да изравни след страхотна офанзива на Алекс Грозданов при 18:18, а по-късно и поведе - 19:18, след сполучлива забивка на Цветан Соколов. Последваха нови 4 изравнявания на резулата, след които след несполучлива офанзива на италианците националите ни поведоха с 24:22 и без значение че просунаха един геймбол взеха третата част с 25:23.

След едно тъждество при започване на четвъртата част с чудесна офанзива и ас на Цветан Соколов България поведе с 3:1, само че символичните домакини изравниха при 3:3. Последваха 4 изравнявания на резултата, а след неточност на Николай Пенчев при начален удар Италия поведе с 8:7 при първото техническо спиране. Италия поведе с 3 точки при 12:9 и това принуди Силвано Пранди да изиска спиране на България. При второто техническо спиране задатъкът на италианците бе 4 точки - 16:12. След спирането националите ни продължиха да позволяват неточности и Италия поведе с 5 точки при 18:13 и Силвано Пранди употребява втория си тайм-аут. Италианците пропуснаха един геймбол, само че взеха справедливо четвъртата част с 25:21 и надлежно мача с 3:1.

Следващият шампионат за националите ни е в Бразилия от 21 до 23 юни, където България играе поредно с домакините, Русия и Германия.
Източник: petel.bg