Години наред експерти предупреждаваха, че ендемичната корупция и правителствените политики

...
Години наред експерти предупреждаваха, че ендемичната корупция и правителствените политики
Коментари Харесай

Колко некачествено е строителството в Турция? Анкара разследва над 600 души

Години наред специалисти предупреждаваха, че ендемичната корупция и държавните политики в Турция водят до некачествено строителство и липса на сигурност в доста от постройките. 

Преди две седмици управляващите оповестиха, че са издадени 113 заповеди за арест. Разследването обаче се е разширило. 

Сред арестуваните е кмет на един от градовете наоколо до трусовете, оповестяват турските медии.

Повече от 160 00 здания се срутиха или бяха съществено развалени в Турция след земетресенията, повдигайки въпроси дали трагичните последици от труса са по-големи поради човешки пропуски. 

Над 50 хиляди души са починали при земетресенията в Турция и Сирия. 

Опозиционните партии и някои строителни специалисти упрекват администрацията на президента Реджеп Ердоган, е не е съумяла да наложи строителните разпореждания и се пробва да отклони общата виновност за бедствието. Според тях държавните политики са разрешили по този начин наречените амнистии за бизнесмени, които са се отклонили от строителните разпореждания, с цел да насърчат строителния взрив, в това число в региони, застрашени от трусове.

Самият Ердоган призна минусите, само че наподобява упреква ориста за мащаба на бедствието.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР