Атанас Илков: Зам. главният секретар на МВР все още не е сменен, излезе в болнични
„ Г-н Кангалджиев не е заменен. Той си е към момента настоящ заместител основен секретар, само че от през вчерашния ден той е в болничен. Каза, че има здравословни проблеми. Не мога да кажа по кое време ще се появи на работа, с цел да поставим тази процедура, която сме почнали. Тоест, той към момента си е зам. основен секретар, а шефът на ГДБОП, както беше разгласен, си е шеф на Главна дирекция „ Борба с проведената престъпност “. Все още няма промяна на зам. основния секретар. Функциите на зам. основен секретар на Министерство на вътрешните работи ги извършва шефът на Националната полиция – основен комисар Рашков “.
Министър Илков уточни, че в границите на служебния кабинет няма да бъде назначаван титуляр на поста основен секретар на Министерство на вътрешните работи.
Той удостовери, че има желание да смени шефа на жандармерията Димитър Андонов.
Късно нощес от пресслужбата на Министерския съвет оповестиха, че по предложение на новия длъжностен министър на вътрешните работи в Министерство на вътрешните работи е назначен нов заместник-министър – Любомир Йосифов. Той е заемал разнообразни длъжности в структурите на министерството и през последните години е работил като специалист по сигурността в частния бранш.
Освободени от служба са заместник-министрите Стоян Темелакиев и Христо Стефанов.
Със заповед на министър Илков се освобождава и Димитър Кангалджиев от длъжността заместител основен секретар на Министерство на вътрешните работи, а на негово се назначава Явор Серафимов, доскорошен шеф на ГДБОП.
Атанас Илков сподели, че до часове ще се реши дали НСО да поеме защитата на Ахмед Доган след получен сигнал за сигурността му.




