Германският хегемон Байерн (Мюнхен) победи доста по-трудно от очакваното новака

...

ОБЗОР: Байерн би новак с 4:2, Дортмунд поведе и загуби в Щутгарт

Германският хегемон Байерн (Мюнхен) победи много по-трудно от предстоящото новака Хайденхайм с 4:2 в зрелищен мач от XI кръг на футболната Бундеслига.

Баварците демонстрираха класата си през първото полувреме и разумно се отдръпнаха на отмора с задатък от 2:0 след следващите 2 попадения на лятната им покупка Хари Кейн, който се разписа в 14-ата и в 44-ата минути след асистенции на Лерой Сане.

Хайденхайм обаче не се съобщи и върна 2 гола единствено за 3 минути в Мюнхен (67 и 70), само че след още 3 Рафаел Герейро още веднъж изведе Байерн напред, а в 85-ата „ златната запаса “ Ерик Чупо-Мотинг постави точка на разногласието за крайното 4:2.

В различен мач от кръга, игран по същото време, Щутгарт обърна любимеца Борусия (Дортмунд) вкъщи до 2:1, въпреки да изпусна дузпа още в 11-ата минута при 0:0.

Хари Кейн към този момент има на сметката си 17 гола и откри резултата на " Алианц Арена " още в 14-ата минута след подаване от Лерой Сане, който също бе покрай попадение в 33-ата, само че пропусна.

В 44-ата минута обаче Сане добави втора асистенция, центрирайки към нападателя, който засече и удвои след акуратен удар с глава.

Футболистите на Хайденхайм изравниха до 2:2 с два гола в границите на три минути през второто полувреме. Тим Клайндинст понижи изоставането на гостите на 1:2 в 67-ата минута, а в 70-ата Ян-Никлас Бесте направи резултата 2:2.

Само две минути бяха потребности на баварците още веднъж да поведат. Португалецът Рафаел Герейро означи за 3:2 в 72-ата минута, а крайното 4:2 оформи Ерик Максим Чупо-Мотинг в 85-ата минута.

Щутгарт нанесе втора загуба на вицешампиона Борусия Дортмунд за сезона, побеждавайки го с 2:1 като хазаин. Щутгарт резервира третото място в класирането с 24 точки, а съставът от Дортмунд остава четвърти с 21.

Вратарят на гостите Грегор Кобел избави първата от двете отсъдени дузпи в мача в 11-ата минута. Тя пристигна след нарушаване на Кобел минута по-рано, само че стражът отрази удара на Крис Фюрих. Домакините имаха искания за нова дузпа в 23-ата минута след безредие в наказателното поле на Борусия Дортмунд, само че такава не бе отсъдена.

Гостите поведоха в 36-ата минута, когато Никлас Фюлкруг се възползва от чудесно подаване на Юлиан Риерсон и отблизо разстояние вкара за 1:0. Щутгарт изравни още до почивката, като в 42-ата минута Дениз Юндав бе прецизен за 1:1. В 62-ата минута топката се отби в гредата след изстрел на Марсел Забитцер при обещаваща офанзива на Борусия Дортмунд.

Домакините получиха правото да изпълнят втора дузпа и в 83-ата минута Серху Гираси донесе успеха на Щутгарт.

Отборите на Аугсбург и Хофенхайм приключиха при тъждество 1:1 в дуела между тях от 11-ия кръг на шампионата. Воут Вегхорст означи за гостите от Хофенхайм в 23-ата минута, а в 53-ата Ермедин Демирович вкара изравнителното попадение за домакините. Хофенхайм е шести в Бундеслигата с 19 точки, до момента в който Аугсбург се намира на десето място 13 точки все още.

При тъждество 0:0 приключи срещата Дармщад – Майнц 05. Дармщад заема 15-а позиция с 8 точки, а Майнц 05 е 16-и със 7 в актива си.