Германската енергийна компания Deutsche ReGas планира да започне работа по

...
Германската енергийна компания Deutsche ReGas планира да започне работа по
Коментари Харесай

Германия започва изграждането на нов терминал за втечнен природен газ

Германската енергийна компания Deutsche ReGas възнамерява да стартира работа по построяването на терминал за полутечен природен газ (LNG) в град Лубмин, който се намира в североизточната част на страната. Дейностите ще започват във вторник, заяви компанията, представена от ДПА и Българска телеграфна агенция. 

Лубмин е едно от няколкото крайбрежни точки в Германия, където се плануват терминали за регазификация на полутечен природен газ, доставян с кораби, имащи за цел да заменят спрените сега доставки от Русия.

Строителството ще има за цел да обнови индустриалното пристанище, което до момента се е употребило единствено от по-малки кораби, и да сътвори сигурна корабна стоянка. Първият газ би трябвало да бъде доставен през терминала, построен с частни средства, още през декември, показаха от енергийната компания.

Втечненият естествен газ ще бъде доставян от огромни танкери, закотвени край Лубмин, до пристанището с по-малки спомагателни кораби-совалки и по-късно ще бъде подаван в съществуващата газова мрежа.

Лубмин е и мястото, където газопроводите " Северен поток 1 " и " Северен поток 2 " в Балтийско море „ дебаркират “ на немския бряг идвайки от Русия, само че сега по тях не тече съветски газ.

Намаляването на доставките на по-евтиния съветски газ докара до надалеч по-високи цени на силата в Германия и провокира рекордна инфлация, написа ДПА

Германската енергийна компания RWE и норвежката компания Stena-Power също възнамеряват да изградят плаващ газов терминал в Лубмин. Наетият от държавното управление терминал би трябвало да бъде подготвен за употреба до края на 2023 г. 
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР