Германия е новият световен шампион по баскетбол, след като победи

...

Феноменална Германия стана за първи път световен шампион по баскетбол

Германия е новият международен първенец по баскетбол, откакто победи Сърбия с 83:77. Немците за първи път в историята си станаха международни първенец по баскетбол и нито един тим не съумя да ги победи на Мондиала.
Прочетете още
Сърбите започнаха по-добре и завоюваха първата част с 26:23, немците завоюваха с 24:21 втората част и по този начин на полувремето резултатът беше еднакъв.

Страхотна беше третата част за сърбите, които я завоюваха с 22:10. В последната четвърт сърбите пробваха да се върнат в мача и завоюваха частта с 20:14, само че немците не позволиха поврат и след 83:77 завоюваха първата си историческа международна купа.

Денис Шрьодер стана най-резултатен с 28 точки за спечелилите, Франц Вагнер добави 19, а с 12 се отличи Йоханес Войгтман.

За Сърбия Алекса Аврамович стана най-резултатен с 21 точки.

За най-хубав състезател MVP беше обявен Денис Шрьодер от Германия.

В мача за трето място Канада победи Съединени американски щати със 127:118.

Сърбия има пет международни трофеи, само че тогава под името Югославия. За последно отборът игра край през 2014-та година, когато загуби от Съединени американски щати.

За Германия това беше първи край на Световното състезание по баскетбол за мъже.
Източник: trafficnews.bg