Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис

...

Топалова се класира за четвъртфиналите на турнир във Виена

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей в австрийската столица Виена с награден фонд от 25 хиляди $.

Поставената под номер 7 българка победи квалификантката Харука Каджи (Япония) с 6:4, 6:1 за 81 минути.

Топалова поведе с 5:2 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втория тя затвори мача със серия от пет следващи гейма.

В конкуренцията на двойки българката и Даниела Висмане (Латвия), втори в схемата, излизат по-късно през днешния ден на четвъртфиналите против Лусия Лорка (Испания) и Зеел Десал (Индия).

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи тенис дуели от ATP Masters 1000, ATP 500 и ATP 250, ATP CUP, ATP Finals и Next Gen, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.