ГЕРБ няма да подкрепи никакъв вариант на правителство, оглавено от

...
ГЕРБ няма да подкрепи никакъв вариант на правителство, оглавено от
Коментари Харесай

Десислава Атанасова: ГЕРБ няма да подкрепи римейк на кабинета, оглавен от ПП

ГЕРБ няма да поддържа никакъв вид на държавно управление, управлявано от Кирил Петков. Това съобщи пред Българска национална телевизия председателката на ПГ на ГЕРБ Десислава Атанасова в отговор на въпрос дали опозиционната партия би взела участие в преформатиране на ръководството.

Тя добави, че ГЕРБ няма да поддържа и ксабенит с министър председател Асен Василев или различен представител на „ Продължаваме промяната “, тъй като тази политическа мощ демонстрира, че не може да взема решения, които са значими за България.

Тя подсети, че към момента няма решение за изпращане на военна помощ за Украйна, а ГЕРБ са внесли в Народното събрание план за решение още в края на март. По думите й, ръководещите не се оправят с растежа на цените, бежанците по южната граница, посрещането на украинските бежанци на северната и с никоя от рецесиите в страната. Напомни също, че карцерът на Бойко Борисов е разгласен за противозаконен от съда.

Атанасова уточни, че в случай че ръководещите желаят да гласове от ГЕРБ за промени в конституцията, би трябвало да се извинят за всичко, което е казано през последните две години против партията, тъй като по този начин е нанесена засегнатост към гласоподавателите й.

Според нея са нужни предварителни избори и те даже са закъснели.

Председателкта на ПГ на ГЕРБ отхвърли упрека, че с построяването на „ Балкански поток “ Борисов е направил България подвластна от Путин. Тя акцентира, че газопроводът е не съветски, а български, и е утвърден от Европейската комисия.
Източник: faktor.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР