Гент се класира за груповата фаза на Лига Европа, след

...

Гент издържа хърватския тест и продължава в групите

Гент се класира за груповата фаза на Лига Европа, откакто направи 1:1 с Риека като посетител и с общ резултат 3:2 отстрани хърватския отбор. Отборът на Игор Бишчан поведе в резултата в 32-рата минута след гол на Яков Пулич. Радостта на Риека обаче продължи прекомерно малко, защото единствено две минути по-късно някогашният състезател на Лудогорец Игор Пластун изравни.

През второто полувреме домакините нападнаха в търсене на гола, а Гент се защитаваше. Най-добрата опция пропусна голмайсторът Пулич в 90-ата минута. Риека за трети път игра в шампионата Лига Европа, само че за втори следващ път тимът не съумява да влезе в групите. През предишния сезон отпадна в третия квалификационен кръг, а в този момент се препъна на последното затруднение. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! РАЗВОЯТ МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК! Лига Европа final кръг, четвъртък 29 август  Риека 1:1краен резулат  Гент