Галатасарай и Фенербахче завършиха наравно 0:0 в дербито на Истанбул

...

Галатасарай и Фенербахче не си вкараха гол в дербито на Истанбул

Галатасарай и Фенербахче приключиха наедно 0:0 в дербито на Истанбул от 9-ия кръг на шампионата. Символичните домакини приключиха мача с човек по-малко, откакто Юнес Беланда бе изпъден в 73-ата минута поради втори жълт картон.

През първото полувреме най-чистото състояние бе за Галатасарай. Френският нападател Бафетимби Гомис насочи изстрел от дребното наказателно поле, само че Карлос Камени избави. Винсент Янсен в края на тази първа част можеше да даде задатък на Фенербахче.

След подновяването на играта Чигерчи не бе прецизен за Галатасарай, а изгонването на Белханда изнерви мача. До края гол не падна и двата отбора си разделиха по една точка.

Галатасарай е водач в класирането с 23 точки, а Фенербахче остава шести с едвам 15 пункта. Утре първенецът Бешикташ излиза против Истанбул ББ в финален мач от кръга. При победа, “черните орли” ще излязат на втора позиция.

ГАЛАТАСАРАЙ - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:0

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Сюпер лиг 9 кръг, неделя 22 октомври  Галатасарай 0:0краен резулат  Фенербахче