Галъп“: 66,4% от българите не очакват значителни промени в политиката

...
Галъп“: 66,4% от българите не очакват значителни промени в политиката
Коментари Харесай

„Галъп“: 66,4% от българите не очакват значителни промени в политиката след ротацията


„ Галъп “: 66,4% от българите не чакат обилни промени в политиката след ротацията.

66,4% от пълнолетните българи  не чакат обилни промени в  политиката на новото държавно управление след ротацията , а 18% чакат.

Останалите не могат да дефинират.

Това сочат националнопредставителни данни на „ Галъп интернешънъл болкан “ особено за

Българската национална телевизия от проучване, извършено сред 11 и 19 януари „ лице в лице “ измежду пълнолетните българи.

Данните бяха оповестени във вчерашната емисия „ По света и у нас “ и бяха коментирани от Първан Симеонов в предаването „ Денят стартира “ на Българска национална телевизия 1.

Любопитното е, че всички съществени електорати са на мнение, че  големи промени надали ще има , като се изключи този на ГЕРБ.
Там мненията са поделени.
Явно част от последователите на поемащата ръководството групировка в действителност биха желали да видят промени.

Междувременно, рутинният мониторинг на „ Галъп интернешънъл болкан “  дали държавното управление би трябвало да подаде оставка  и да се отиде на предварителни избори демонстрира, че сходни вероятности не се употребяват с поддръжка измежду болшинствата: 34,2% са „ за “ оставка, само че 41,4% са „ срещу “. Останалите се двоумят. Данните бяха излъчени и в предаването „ Референдум “.

Явно няма възторг към това държавно управление, само че има и отвращение за нова политическа неустойчивост.  Избори в този момент пък наподобяват напълно нежелани . 30,9% са „ за “, на 48,4% „ срещу “. Останалите се двоумят. Агенцията следи тези индикатори месец след месец и към този момент те демонстрират по-скоро отмалялост от непрекъснатите политически промени и избори в миналите няколко години.

Доверието в държавното управление обаче остава ниско : 22,2% имат, само че 67,7% нямат доверие. Останалите не могат да дефинират. Това е неприятна на фона на последните десетилетия картина, даже и да не е изключение. И демонстрира, че има сериозна ниша за други възможности.

Изследването е извършено сред 11 и 19 януари 2024 година измежду 807 души по метода „ лице в лице “ с таблети. Извадката е представителна за пълнолетното население на страната. Максималното общоприетоо отклоняване е ±3.5% при 50-процентните дялове. 1% от извадката е еднакъв на към 54 хиляди души.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР