Футболните националки направиха 0:0 като домакин на Косово във втора

...

Футболните националки изиграха силен мач и стигнаха до равенство срещу Косово в Пловдив

Футболните националки направиха 0:0 като хазаин на Косово във втора среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Мачът се игра на стадион " Локомотив " в Пловдив. Националките изиграха мощен мач, само че не съумяха да победят. Въпреки това България събра 4 точки и преди идващите мачове с Косово и Северна Македония е водач в групата си. Ако завоюва групата България се класира непосредствено за дивизия В на шампионата, а при второ място ще играе спомагателен бараж.
Прочетете още
Двубоят беше изгледан от техническия шеф на БФС Георги Иванов - Гонзо.

В 6-та минута Лора Петрова насочи прекрасен удар от отдалеченост, само че Лечи избави.

В 14-та минута Александра Янева насочи удар, вратарката на Косово почисти корнер.

В 18-та минута Валентина Лимани стреля над вратата.

В 27-та минута Александра Янева центрира в пеналта вратарката на Косово изпусна топката и Димитра Иванова вкара, само че още при центрирането топката беше излезнала в навън и попадението беше анулирано.

В 39-та минута Елизабет Еджупи се измъкна сама против Шахънска, само че българският пазач мазета с крайник.

В края на полувремето Димитра Иванова насочи удар, само че над вратата.

Малко по-късно още веднъж тя имаше страхотна опция, само че Лечи мазета в корнер.

В 55-та минута Лумбарда Мисини стреля рисково, само че Шахънска съумя да избие.

В 81-та минута Александра Янева насочи прецизен удар, само че Лечи избави.

В 87-та минута Мисини насочи рисков удар, който рикошира в българска състезателка и излезе в корнер.

В 89-та минута след съществено безредие в наказателното поле Виола Авдули насочи удар, само че той беше блокиран от българска футболистка преди топката да попадне във вратата на Шахънска.

Последва неакуратен удар от фаул на Симона Петкова, която опита да изненада вратарката Лечи.

Следващият мач на националките е посещение на Косово на 1 декември, а идващият мач в Пловдив е на 5 декември - домакинство на Северна Македония.

България:  Роксана Шахънска, Мариела Недева, Нора Димитрова, Яница Иванова, Кристина Караиванова (Жасмина Атанасова 87 мин), Йоана Станкова (Йоана Станкова 77 мин.), Лора Петрова (Николета Бойчева 59 мин.), Ивана Найденова, Александра Янева, Едвокия Попадинова (Александра Сергеев 77 мин.), Димитра Иванова (Симона Петкова 77 мин.)

Косово: Бесарта Лечи, Резона Рамадани (Фатлинда Рамай 63 мин), Виола Авдули (Калтира Бичкай 90 + 2 мин.), Дойнета Халай (Модеста Ука 77 мин), Блерта Смаили, Лумбарда Мисини, Ерелета Мемети, Валентина Лимани, Едона Криези, Фериде Кастрати, Елизабета Еджупи (Валентина Метай 63 мин)

Източник: trafficnews.bg