Футболните фенове не искат да чакат 4 години, за да

...
Футболните фенове не искат да чакат 4 години, за да
Коментари Харесай

ФИФА: Феновете искат световните първенства да са по-често

Футболните почитатели не желаят да чакат 4 години, с цел да гледат международни шампионати. Това е заключението на изследване на Световната футболна централа (ФИФА).

В последните месеци се води полемика дали традицията международните шампионати да се организират на всеки 4 години би трябвало да се промени. Според ФИФА едни от най-очакваните футболни конгреси би трябвало да бъде по-често.

Снимка: Reuters

Проучването е направено измежду 23 000 индивида от 23 страни от 6 континента. Над 15 000 от тях са декларирали, че желаят да чакат по-малко с цел да гледат атрактивни дуели.

От ФИФА изследват дали международните шампионати ще могат да се организират през 2 години и какъв ще е резултатът. Според анкетата, разлика има в схващанията на по-младите и по-възрастните последователи, както и на тези, които наблюдават обичайния и развиващия се футболен пазар.

Снимка: EPA

По-младите са по-отворени към смяната, предлагана от ФИФА.

От 1930 година насам Мондиалите се организират на 4 години. Изключението е само по време на Втората международна война, поради която международни шампионати не се организират от 1938 до 1950 година

Снимка: Getty Images

Последният шампионат на планетата се организира през 2018 година в Русия, а първенец стана Франция. През 2022 година Мондиалът ще е в Катар, а пред 2026 година - в Съединени американски щати, Канада и Мексико.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР