Футболната общност у нас се обединява за една иновативна и

...
Футболната общност у нас се обединява за една иновативна и
Коментари Харесай

Тръгва кампания за намаляване на агресията по родните стадиони

Футболната общественост у нас се сплотява за една новаторска и вдъхновяваща самодейност. Фенклубовете и тимовете от Първа лига, подкрепени от Българския футболен съюз, започват акцията „ С Маргаритка на мач “. Целта е предпоследният кръг от шампионата да се трансформира в събитие, което сплотява всички генерации и основава фамилна атмосфера без експанзия на трибуните.

Идеята, родена от асоциация „ Маргаритка “, е за осъществяване на футболни срещи, които излъчват позитивност и доброжелателност. В осем мача през април всички участници в акцията ще се постараят да трансфорат всеки дуел в празник за фамилии и деца.

В този избран като „ фамилен “ кръг, сред 11 и 14 април, децата под 12 години ще бъдат пускани гратис на стадионите.

Едни от най-разпознаваемите последователи на футболните тимове застанаха с лицата и децата си пред камера, с цел да засвидетелстват поддръжката си за акцията и да кажат на всеослушание “ела с детето на мач ”.

Планира се по време на мачовете преди първия съдийски сигнал капитаните на тимовете да си разменят плюшени играчки “Благодаря ” и “Извинявай ” от сбирка на " Маргаритка ".
Източник: moreto.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР