Футболистите на Хасково 1957 загубиха гостуването си в 15-я кръг

...

Хасково 1957 загуби с 1:2 в Карнобат

Футболистите на Хасково 1957 изгубиха гостуването си в 15-я кръг на Трета лига в Карнобат с 1:2. Точен за хасковлии бе Андрей Атанасов. Срещу постоянния тим на гостите карнобатлии пропуснаха да вкарат още в първите секунди на срещата, когато Габриел Диманов от 2-3 метра пред голлинията изпрати топката в навън. В 13-ата минута Георги Калоянов центрира към младата вяра Христо Каймакански, който с глава изпрати топката в мрежата на Стамболийски за 1:0.

Удари на Диманов и Калоянов не попаднаха в мечтаната цел до изравнителното попадение на гостите в 46-та минута, таман след подновяването на играта. Тогава Сонер Полат центрира към Андрей Атанасов, който с глава възвърне равенството. Само 5 минути по-късно Георги Калоянов осъществя за 2:1, когато с компактен удар от към 20 метра зардва последователите на Карнобат, които не се поколебаха да поддържат тима и в мразовитото време.

Хасково 1957 игра в състав: Димитър Стамболийски, Ради Стайков, Георги Неделчев, Дамян Чаушев, Цанко Чаушев, Ангел Ангелов /46 – Нелиян Чакъров/, Цветан Михов, Асен Иванов /61 – Стефан Балев/, Сонер Полат /81 – Илиян Киряков/, Ерай Салиф, Андрей Атанасов.

В Димитровград, локалният едноименен отбор направи 1:1 като хазаин на Марица (Пловдив), а Свиленград 1921 реализира нова победа, този път като хазаин на Садово с 1:0.
Хасково е 6-ти във краткотрайното класиране с 22 точки, Свиленград са 9-ти с 18, а Димитровград са на 14-та позиция с 15 т.

В идващия кръг на 24 ноември е дербито сред Хасково 1957 и Димитровград, а Свиленград 1921 гостува на Борислав в Първомай./Марица
Източник: marica.bg