Фрайбург продължава възхода си в Бундеслигата и записа четвърта поредна

...

Трагично полувреме за Хофе доведе до загуба

Фрайбург продължава възхода си в Бундеслигата и записа четвърта поредна победа. Отборът на завоюва с 3:1 гостуването си на и към този момент е горната част на таблицата.

Двубоят бе решен до почивката, когато гостите водеха с три гола. Първото полувреме бе поредност от неприятни събития за Хофе. То включваше направена дузпа, автогол и две насилствени смени заради травми още до 17-ата минута. През втората част домакините се преставиха малко по-добре, само че резултът бе единствено почетен гол.

Mit 3:1 gewinnt der am 14. Spieltag bei der TSG 1899 Hoffenheim. Dabei legten die Streich-Spieler eine fulminante erste Halbzeit hin – alle drei Treffer fielen in den ersten 45 Minuten.
— Badische Zeitung (@badischezeitung)
Треньорът на Хофенхайм имаше проблеми с контузени играчи още преди мача, а контузиите на Руди и Сков при започване на мача усилиха играчите в лазарета. Преди да се стигне до тях Фрайбург поведе, откакто означи първия си гол в Бундеслигата.

След интервал на мъртвило след ълов удар топката удари по ръката влезлия като запаса Богард, а осъществя отсъдената дузпа. Хофе атакуваше безредно, а липса на организация се виждаше и в отбрана. Гостите се възползваха и стигнаха до трето попадение малко преди почивката. Автогол на Нуху направи резултата 0:3.

Hoffenheim – Freiburg 1:3 - Verletzungs-Schock nach Rudys Pinguin-Grätsche
— BILD (@BILD)
Хофенхайм изглеждаше друго през второто полувреме и сътвори няколко положения. Домакините стигнаха и до гол, дело на Бебу в 58-ата минута. След попадението обаче те не съумяха да задържат равнището и идващите действителни обстановки пристигнаха чак към края.

Бундеслига 14 кръг, събота 2 януари  Хофенхайм 1:3краен резулат  Фрайбург