Борисов: При ГЕРБ България бе отличник по финанси, а сега е в наказателна процедура
България е била „ първенец в Европа “ по финансова дисциплинираност и асимилиране на еврофондове, само че сега се намира в наказателна процедура. Това съобщи водачът на ГЕРБ Бойко Борисов, разяснявайки настоящи политически и стопански тематики в Кюстендил.
Той акцентира, че страната е минала през редица рецесии, в това число световната финансова рецесия, гръцката дългова рецесия, мигрантската вълна и Коронавирус пандемията, като съгласно него ръководството на ГЕРБ е поддържало непоклатимост в тези интервали, съобщи кореспондентът на БГНЕС от района. „ Ние не се оправдаваме с никой, а правехме това, което би трябвало. Цяла Европа говореше за финансовата дисциплинираност на България “, съобщи Борисов, като добави, че страната е постигала над 99% усвояемост на еврофондовете.
По думите му, точно през първите години на ръководство на ГЕРБ е осъществено „ стягане на коланите “ и изчистване на недостига в изискванията на световна финансова рецесия. „ През еврофондовете съумях да уравновесявам България, с цел да може тя да върви нагоре “, уточни той.
Борисов разяснява и настоящата политическа обстановка, като насочи рецензии към актуалното ръководство и някогашни служебни кабинети. Той уточни, че настоящи и някогашни министри и министър председатели „ трансферират отговорността “, вместо да вземат решение действителни проблеми. „ Те не престават да се държат като президентска институция “, сподели водачът на ГЕРБ, като добави, че не би трябвало да се подценява ролята на Копринков, който сега основава партията на " Прогресивна България ".
Борисов съобщи още, че ГЕРБ работи по построяването на „ нова партия “ с присъединяване на млади и експертни фрагменти и възнамерява обиколки в страната, в това число в Ловеч и Сливен, за подготовка за бъдещо ръководство.
По отношение на бюджета той уточни, че би трябвало да се гледат действителните доходи и разноски, като означи, че „ за една година държавното управление на Росен Желязков е събрало 14 милиарда лв. “. Той сложи въпроса и за плануван нов дълг от 6 милиарда евро. „ Ние се държим толерантно, само че не можем да слушаме всеки ден оправдания и че някой им е отговорен “, съобщи Борисов.
Лидерът на ГЕРБ разяснява и митингите, като акцентира, че партията му не разчита на сходни дейности за политически резултат. „ ГЕРБ не сме по митингите. Ако държавното управление падне и има нови избори, резултатът ще е подобен. Партиите не са подготвени “, сподели той.
Борисов акцентира, че страната има потребност от „ естествена политическа конюнктура “, с цел да може да се развива и да ръководи дейно. „ Септември месец ще разясняваме президентските избори, има доста време и могат да се трансформират настройките на хората. Всичко зависи от държавното управление, изключително в случай че продължат напук “, сподели още той. „ Нямаме бърза работа, би трябвало да убедим хората, че още веднъж можем да управляваме добре. Никоя партия не е направила толкоз за България през последните десетилетия, колкото ГЕРБ “, безапелационен е той.
Той акцентира, че страната е минала през редица рецесии, в това число световната финансова рецесия, гръцката дългова рецесия, мигрантската вълна и Коронавирус пандемията, като съгласно него ръководството на ГЕРБ е поддържало непоклатимост в тези интервали, съобщи кореспондентът на БГНЕС от района. „ Ние не се оправдаваме с никой, а правехме това, което би трябвало. Цяла Европа говореше за финансовата дисциплинираност на България “, съобщи Борисов, като добави, че страната е постигала над 99% усвояемост на еврофондовете.
По думите му, точно през първите години на ръководство на ГЕРБ е осъществено „ стягане на коланите “ и изчистване на недостига в изискванията на световна финансова рецесия. „ През еврофондовете съумях да уравновесявам България, с цел да може тя да върви нагоре “, уточни той.
Борисов разяснява и настоящата политическа обстановка, като насочи рецензии към актуалното ръководство и някогашни служебни кабинети. Той уточни, че настоящи и някогашни министри и министър председатели „ трансферират отговорността “, вместо да вземат решение действителни проблеми. „ Те не престават да се държат като президентска институция “, сподели водачът на ГЕРБ, като добави, че не би трябвало да се подценява ролята на Копринков, който сега основава партията на " Прогресивна България ".
Борисов съобщи още, че ГЕРБ работи по построяването на „ нова партия “ с присъединяване на млади и експертни фрагменти и възнамерява обиколки в страната, в това число в Ловеч и Сливен, за подготовка за бъдещо ръководство.
По отношение на бюджета той уточни, че би трябвало да се гледат действителните доходи и разноски, като означи, че „ за една година държавното управление на Росен Желязков е събрало 14 милиарда лв. “. Той сложи въпроса и за плануван нов дълг от 6 милиарда евро. „ Ние се държим толерантно, само че не можем да слушаме всеки ден оправдания и че някой им е отговорен “, съобщи Борисов.
Лидерът на ГЕРБ разяснява и митингите, като акцентира, че партията му не разчита на сходни дейности за политически резултат. „ ГЕРБ не сме по митингите. Ако държавното управление падне и има нови избори, резултатът ще е подобен. Партиите не са подготвени “, сподели той.
Борисов акцентира, че страната има потребност от „ естествена политическа конюнктура “, с цел да може да се развива и да ръководи дейно. „ Септември месец ще разясняваме президентските избори, има доста време и могат да се трансформират настройките на хората. Всичко зависи от държавното управление, изключително в случай че продължат напук “, сподели още той. „ Нямаме бърза работа, би трябвало да убедим хората, че още веднъж можем да управляваме добре. Никоя партия не е направила толкоз за България през последните десетилетия, колкото ГЕРБ “, безапелационен е той.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




