Французите Жулия Симон и Фабиен Клод спечелиха традиционното отборно състезанието

...

Жулия Симон и Фабиен Клод спечелиха за втора поредна Световното отборно предизвикателство по биатлон в Гелзенкирхен

Французите Жулия Симон и Фабиен Клод завоюваха обичайното отборно надпреварата по биатлон - Световно отборно предизвикателство (масов старт и преследване) - пред повече от 45 хиляди фенове на стадион
" Фелтинс Арена ", прочут на всички футболни почитатели като дома на Шалке 04 в Гелзенкирхен, Германия.

Симон и Клод изцяло преобладаваха в всеобщия старт, в който те финишираха с задатък от над 50 секунди пред най-близките си преследвачи и макар че регламентът понижи разликите на половина за преследванет, френското дуо продължи да показва отлична пукотевица и без особени проблеми пресече преди всичко финала.

По този метод Жулия Симон и Фабиен Клод се трансфораха в първите биатлонисти в историята на събитието, които сполучливо пазят своя успех в Световно отборно предизвикателство, откакто те завоюваха и през предходната година.

Любопитното е, че именитият норвежец Оле Ейнар Бьорндален печели на четири пъти тази конкуренция в поредни години (между 2003-а и 2006-а), само че във всеки един от случаите той има друга партньорка.

Иначе неговите сънародници от Норвегия Ингрид Тандреволт и Стурла Холм Легрейд тази година финишираха втори в надпреварата, а подиума допълниха словенците Полона Клеменчич и Яков Фак.