Французинът Гаел Монфис се класира за четвъртфиналите на турнира по

...

Монфис се класира на 1/4-финалите и в Ротердам

Французинът Гаел Монфис се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис в холандския град Ротердам с награден фонд 1,96 милиона евро. Монфис пласира 11 аса при триумфа над италианеца Андреас Сепи с 4:6, 6:1, 6:3 за 95 минути. Сепи взе първия сет с единствен пробив в деветия гейм, само че по-късно противникът му доминираше. След 1:1 във втората част французинът взе 10 от идващите 11 гейма по пътя си към обрата.

Така Монфис чака спечелилия от дуела сред Михаил Кукушкин (Казахстан) и Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина). 56-ият в света Джумхур през днешния ден записа първа победа за сезона, откакто отстрани поставения под номер 3 Стефанос Циципас (Гърция) с 6:4, 1:6, 7:5 след съвсем два часа игра. Босненецът на два пъти пропиля пробив задатък в първия сет, само че третият брейк в деветия гейм се оказа задоволителен, с цел да поведе в резултата. Във втората част 12-ият в класацията на АТР Циципас, полуфиналист от Откритото състезание на Австралия през предишния месец, беше безапелационен, поведе небрежно с 5:0 и изравни.

Третата част беше най-оспорвана. Джумхур поведе с 4:1, само че позволи противникът му да изравни за 4:4, а при 5:4 той пропусна два мачбола. При 6:5 босненецът дръпна с 40:0 при сервис на гръцкия си съперник и този път се възползва още от първия си късмет, с цел да победи.