Франция записа трета победа на турнира във Варна от Лигата

...

Канада измъчи, но не спря Франция във Варна

Франция записа трета победа на шампионата във Варна от Лигата на нациите. Французите надвиха мъчно над Канада с 3:2 (25:19, 22:25, 25:22, 24:26, 16:14) . С триумфа си Франция има в актива си 10 победи и 2 загуби, до момента в който Канада е с 6 победи и 6 загуби.

Двубоят стартира извънредно оспорвано, резултатът бе изравняван 7 пъти до първото техническо спиране, което бе при резултат 8:7 за Канада. След спирането последваха нови две равенства, а след тях символичните посетители съумяха да поведат с 2 точки при 11:9. Франция обаче незабавно изравни, а след нови три равенства и с помощта на отличната игра на Ървин Нгапет при второто техническо спиране символичните домакини водеха с 16:14. Франция поведе с 4 точки при 21:17 и без проблеми затвори първата част с 25:19.

Canada #6 Justin Duff is pumped up during an earlier time-out@VBallCanada force tie-break against France @FFvolley in #VNL Varna#BePartOfTheGame#Volleyballhttps://t.co/3cWB4kEleq pic.twitter.com/5K68Z6UrXr
— Volleyball World (@FIVBVolleyball) June 17, 2018
В началото на втория гейм канадците съумяха да поведат с 3:1, само че позволиха равнене при 3:3. След равенството още веднъж Канада поведе с 7:4, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за северноамериканския отбор. Франция изравни при 8:8, само че по-късно с отлична игра в офанзива и отбрана Канада съумя да поведе с 5 точки при второто техническо спиране - 16:11. Символичните домакини съумяха да понижат пасива си до единствено точка при 18:19, само че силите им не стигнаха да извърнат резултата и Канада завоюва втората част с 25:22.

Играта при започване на третата част още веднъж бе равностойна и оспорвана. След три равенства Франция поведе с 2 точки при 6:4, само че Канада незабавно изравни. След още две равенства при първото техническо спиране резултатът бе 8:7 за символичните посетители. До второто техническо спиране нито един от двата тима не съумя да поведе с повече от точка, резултатът бе изравняван 8 пъти. Франция водеше с 16:15 при второто техническо спиране. След спирането последваха три изравнявания, след което Франция поведе и съумя да завоюва третата част с 25:22.

Canada @VBallCanada #4 @NHoagies HOAG works on that sharp swing and scores against France in #VNL Varna#BePartOfTheGame#Volleyball pic.twitter.com/8Ne3ljwXWC
В началото на четвъртата част още веднъж стартира с равностойна игра и 6 изравнявания на резултата. При първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за Канада. Французите изравниха при 8:8, последваха нови четири равенства, след което Канада поведе и при първото техническо спиране резултатът бе 16:13 за северно американците. След спирането французите означиха три безответни точки и понижиха пасива си до 1 точка - 17:18. Франция съумя да изравни при 23:23, последва ново тъждество, след което Канада съумя да завоюва гейма с 26:24 и изравни резултата.

Символичните посетители демонстрираха по-добра игра при започване на тайбрека и поведоха с 4:1, само че французите съумяха да изравнят при 10:10. Последваха четири изравнявания, само че в последна сметка Франция съумя да вземе тайбрека с 16:14 и надлежно мача с 3:2.

#VNL def. 3-2 (25-19, 22-25, 25-22, 24-26, 16-14). Tough loss today in Varna to wrap up the weekend for the #maplevolleys pic.twitter.com/e5LUcwC0CD