Франция повали световния шампион Германия със 73:69 в първия полуфинал

...

Французите взривиха зала Берси и са на четвърти олимпийски финал в баскетбола

Франция повали международния първенец Германия със 73:69 в първия полуфинал в баскетбола при мъжете от олимпийския шампионат. Домакините безусловно " взривиха " фамозната зала " Берси ", която лудееше и мощно поддържаше тима си по пътя към мача за златото.

" Петлите " ще играят на втори следващ олимпийски край, откакто преди три години на него ги победи Съединени американски щати.

Всъщност, това ще е четвърта френска поява на мъжкия баскетболен мач за олимпийското злато, като във всеки от предходните три пъти точно Щатите ги оставяха със сребро (2000 и 1948 година са другите два случая).

Това отново може да е срещата за купата, защото довечера играят Съединени американски щати и Сърбия във втория полуфинал.

Днес тимът на домакините водеше на моменти и с 11 точки в последната четвърт, само че германците не се отхвърлиха. Водени от гарда Денис Шрьодер, настоящите първенци на планетата се приближиха на 3 точки и имаха притежание на топката с оставащи 11 секунди.

Но не съумяха да стигнат до поврат.

Най-резултатен за Франция бе Исая Кординие с 14 точки, Виктор Уембаняма добави 11, а и 7 битки.

Германия отвърна с 18 точки на Шрьодер и 10 на Франц Вагнер.

Финалът е в събота от 22:30 часа още веднъж в Берси. Мачът за трето място е в събота от 12:30 часа.
Източник: dnesplus.bg