Франция надви с 2:1 Молдова в мач от квалификациите за

...

Франция се измъчи с Молдова

Франция надделя с 2:1 Молдова в мач от квалификациите за Евро 2020. " Петлите " си бяха обезпечили място на финалите още преди този дуел, само че след днешния си триумф оглавиха група " Н ".

Головете за домакините бяха дело на Рафаел Варан и Оливие Жиру, до момента в който за молдовците се разписа Вадим Рата.

Молдова изненадващо излезе напред в резултата в 9-ата минута. Тогава Вадим Рата се възползва от неточност в защитата на " петлите " и откри резултата.
 Снимка 452889
Източник:

Франция стигна до изравнително попадение в 35-ата минута. Разписа се Рафаел Варан с глава. Тогава вратарят на Молдова не се намеси добре след центриране в наказателното поле и бранителят прати топката във вратата.

Домакините натиснаха своя противник, като с пропуски се отличиха Мбапе, Коман и Жиру.

Едва в 79-ата минута " петлите " излязоха напред в резултата. Тогава Дин бе фаулиран от Посмак в наказателното поле. Главният рефер Мазейка уточни бялата точка, а зад топката застана Оливие Жиру, който вкара за 2:1.