ФК “Спартак (Варна) записа равенство 1:1 с ФК “Черноморец (Одеса)

...

Спартак с равенство в първата си контрола в Турция

ФК “Спартак ” (Варна) записа тъждество 1:1 с ФК “Черноморец ” (Одеса) в първата си контрола, която се игра на “Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi ” в Анталия, Турция, оповестяват от клуба в формалния си уебсайт.

Точни бяха Александър Гладкий (51′) и Божидар Васев (71’).

Хронологията на мача:

Първата по-сериозна контраофанзива за „ соколите ” бе в 20-та минута, само че тя бе спряна от „ черноморци ”. В 31’ стражът на Спартак Кристиано Фигейредо мазета над вратата мощен удар от страна на противника. След осъществяване на корнер Брагару от Черноморец (Одеса) насочи мощен удар към вратата на варненци, само че топката нецели горния десен ъгъл.

След две минути, в 33’ Салюк имаше опция да открие резултата, само че извърши фаул в офанзива, което осуети офанзивата на Черноморец.

В 39-та минута след директен свободен удар в интерес на „ соколите ” Лерой Микелс центира право към вратата на Черноморец (Одеса), топката бе избита в ъглов удар. След осъществяването му Родни Антуи бе на добра стрелкова позиция, само че ударът мина настрана от вратата.

Две благоприятни условия за разкриване на резултата имаха Черноморец (Одеса) в самия завършек на първата част. На два пъти в границите на минута вратата на Фигерейдо бе под опасност. На полувремето тимовете се отдръпнаха при резултат 0:0.

В началото на втората част украинският тим оказа напън над Спартак.

В 51-та минута падна и първия гол в тази контролна среща. Точен за 0:1 бе Александър Гладкий, който с хубав удар съумя да излъже отбраната на „ соколите ”, Иван Дичевски скочи, само че топката влезе в мрежата.

В 59-та минута след отсъден директен свободен удар в интерес на Спартак зад топката застана Божидар Васев. Ударът му бе доста неакуратен и мина високо над вратата на съперника. В 71’ Васев поправи грешката си и изравни – 1:1.

В 74-та минута се разигра следващата заплаха пред варненската врата, само че отбраната на “соколите ” съумя да се намеси в точния момент и да спре офанзивата на „ черноморци ” директно пред вратата на Дичевски.

Денис Баланюк попусна да се разпиша с глава в 80’, откакто бе оставен непокрит в наказателното поле.

Румен Руменов пропусна контролата заради лека контузия. Следващата инспекция на Спартак (Варна) е на 25.01. с различен украински тим – ФК „ Минаж ”.

ФК „ Спартак ” Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ивей Ромееш 3. Бен Карамоко, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 22. Роберто Хименес, 51. Иван Йорданов, 13. Лерой Микелс, 47. Родни Антуи, 23. Жуао Mарио

Резерви: 21. Иван Дичевски, 1. Стефан Петков, 19. Никола Борисов, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 20. Нейтън Холдър, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк

Треньор: Димитър Димитров

ФК „ Черноморец ” Одеса: 12. Непогодов, 3. Йермаков, 79. Салюк, 29. Бадибанга, 8. Задоя, 45, Брагару, 10. Наумец, 77. Кузек, 17. Юсав, 89. Политило, 9. Путря

Треньор: Роман Григорчук

Източник: moreto.net