Фиорентина победи шампиона Наполи с 3:1 като гост в късен

...

Фиорентина се подигра с шампиона

Фиорентина победи първенеца Наполи с 3:1 като посетител в късен дуел от осмия кръг на Серия А.

С триумфа Фиорентина се изкачи на четвърто място със 17 точки, до момента в който неаполитанците са пети с 14 точки.

Хърватинът Йосип Брекало откри резултата в интерес на Фиорентина в 7-ата минута с добавка, откакто топката се отби в гредата след удар на Мартинес Куарта.

Домакините изравниха в самия завършек на първата част, когато Виктор Осимен бе повален в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Нигериецът самичък извърши наказателния удар и не сгреши - 1:1.

След почивката Фиорентина продължи да играе по-организирано и съумя да стигне до трите точки.

В 51-ата минута Иконе уцели греда, само че нищо не попречи на Бонавентура в 63-а минута, когато от чиста позиция не сбърка и върна задатъка на Фиорентина в резултата.

Наполи потегли в офанзива в търсене на изравнителен гол, само че при една контраофанзива в добавеното време влезлият като запаса Нико Гонсалес затвърди триумфа на Фиорентина с трето попадение за отбора.
Източник: lupa.bg