Финалистът от миналия сезон Ливърпул спечели драматично с 3:2 у

...

Ливърпул измъкна драматична победа срещу Пари Сен Жермен

Финалистът от предишния сезон " Ливърпул " завоюва трагично с 3:2 вкъщи против " Пари Сен Жермен " в дуел от група " С " на Шампионската лига.

" Червените " пропиляха два гола задатък против един от любимците в шампионата, като в 30-ата минута Даниъл Стъридж с глава откри резултата в интерес на домакините. Само шест минути по-късно Джеймс Милнър вкара второто попадение след осъществяване на дузпа, отсъдена за нарушаване на Хуан Бернат в наказателното поле против Джорджинио Вайналдум.

В 40-ата минута Тома Мюние върна един гол в интерес на френския първенец, до момента в който домакините не можаха да осъществят нови попадения, макар превъзходството си.

Стигна се до 83-ата минута, когато Неймар напредна, топката доближи до Килиан Мбапе, който изравни резултата.

Във втората минута на продължението влезлият като запаса Роберто Фирмино оформи трагичната победа за Ливърпул след асистенция на Върджил ван Дайк.

Старши треньорът на гостите Томас Тухел претърпя ново отчаяние против " Ливърпул ", откакто през 2016 година отпред на " Борусия " (Дортмунд) отпадна против " алените " на четвъртфиналите в Лига Европа.
Източник: bnr.bg