Финалиста от миналия Мондиал Хърватия се класира за четвъртфиналите на

...

Феноменален Ливакович спаси три дузпи и класира Хърватия на четвъртфиналите

Финалиста от предишния Мондиал Хърватия се класира за четвъртфиналите на Световното състезание в Катар. Хърватите победиха Япония след осъществяване на дузпи. Мачът приключи 1:1 в постоянното време, а при дузпите Хърватия се наложи с 3:1.
Прочетете още
В 43-та минута Япония съумя да откри резултата. След късо осъществяване на ъглов удар Ритсу Доан и там хърватски бранител не съумя да почисти топката, а тя попадна при Даизен Маеда, който от близко осъществя за 1:0.

В 55-та минута Хърватия изравни, откакто Деян Ловрен центрира в наказателното поле, а Иван Перишич засече с глава и вкара страховит гол за 1:1.

Двубоят приключи без победител в постоянното време и продълженията и се стигна до изъпленине на дузпи.

При дузпите вратарят на Хърватия Ливакович избави цели три дузпи на Минамино, Митома и Йошида. Само Асано осъществя за японците, а за Хърватия вкараха Влашич, Брозович и Пашалич, а пропусна само Ливая и по този начин след 3:1 при дузпите хърватите продължиха към четвъртфиналите.

На четвъртфиналите Хърватия чака спечелилия сред Бразилия и Южна Корея.

Япония:   Шуичи Гонда, Такехиро Томиясу, Мая Йошида, Шого Танигучи, Джуня Ито, Уатару Ендо, Хидемаса Морита (Ао Танака 106 мин.), Юто Нагатомо (Каору Митома 64 мин.), Ритсу Доан (Такуми Минамино 87 мин.), Даизен Маеда (Такума Асано 65 мин.), Даичи Камада (Хироки Сакай 75 мин.)

Хърватия:  Доминик Ливакович, Йосип Юранович, Деян Ловрен, Йошко Гвардиол, Борна Баришич, Марсело Брозович, Лука Модрич (Ловро Майер 99 мин.), Матео Ковачич (Никола Влашич 98 мин.), Андрей Крамарич (Марио Пашалич 68 мин.), Бруно Петкович (Анте Будимир 62 мин. (106` - 14. Марко Ливая), Иван Перишич (Мислав Оршич 106 мин.)
Източник: trafficnews.bg