Филаделфия победи Ню Йорк Айлъндърс с 5:4 след продължение и

...

Филаделфия победи Ню Йорк Айлъндърс след продължение и изравни серията

Филаделфия победи Ню Йорк Айлъндърс с 5:4 след продължение и изравни на 3:3 триумфа серията от втория кръг на плейофите в Националната хокейна лига (НХЛ) на Съединени американски щати и Канада. Победният гол за отбора осъществя руснакът Иван Проворов 15.03 минута на второто продължение. За Филаделфия точни бяха още Кевин Хейс, Джеймс ван Римсдайк, Михаел Рафл и Скот Лафтън. За Айлендърс се разписаха Дерик Брасард, Мат Мартин, Андерс Лий и Матю Барзал.

PHI 5 - NYI 4 2OT
VAN 4 - VGK 0
— NHL (@NHL) Столичани завоюваха втората част с 3:1, само че по-късно позволиха поврат. Вратарят Картър Харт отрази 29 шайби за Филаделфия, а за Айлъндърс Семьон Варламов избави 26 удара. Айлъндърс не са достигали до финала в конференцията от 1993 година насам.

Решаващият седми мач е на 5 септември. В първия кръг от плейофите НЙ Айлъндърс в профил Вашингтон с 4:1, а Филаделфия завоюва с 4:2 победи против Монреал.

Новобранецът Тачър Демко направи впечатляващите 48 спасявания при успеха на Ванкувър с 4:0 против Лас Вегас. Така отборът изравни резултата в серията на 3:3 победи. Седмият мач е в петък. Куин Хюз и Джей Ти Милър се отличиха с гол и асистенции, а по едно попадение прибавиха Джейк Виртанен и Бо Хорват.
Хюз към този момент има рекордните 16 точки в плейофите, една повече от новобранеца Кейл Макар от Колорадо. Снимки: ©Getty Images