Фернандо Каранга вкара първите си два гола след завръщането си

...

Каранга вкара два гола, ЦСКА-София отнесе Ботев

Фернандо Каранга вкара първите си два гола след завръщането си в ЦСКА-София. Червените завоюваха безапелационно с 4:0 против Ботев Пловдив в последния мач от от 25-ия кръг. Победата е трета подред за отбора на Нестор Ел Маестро. Освен бразилеца се разписаха Джонатан Линдсет и Матиас Фаетон.

Заради разнообразни контузии. ЦСКА-София обаче реши всичко до почивката, когато водеше с 3:0. Линдсет откри резултата в 25-а минута с добавка, откакто Игонен отрази удар на Тибо Вион. В 33-а минута Каранга направи 2:0. Той беше изтърван след корнер и с акуратен удар с глава не остави шансове на вратаря.

Минута по-късно Ботев стигна до попадение посредством Емануел Уме. Реферът Ивайло Стоянов обаче го анулира поради нарушаване в нападание на Уме против Християн Петров. Каранга постави завършек на интригата с втория си гол в 42-а минута. Той се разписа още веднъж след статично състояние и центриране на Тибо Вион.

Матиас Фаетон повиши на 4:0 в 65-а минута след неточност в отбраната на Ботев.

Червените остават на трето място в класирането с 54 точки, колкото има и вторият Черно море. Лидерът има три точки повече и мач по-малко.
Източник: flashnews.bg