Ференцварош се издъни грандиозно в първия квалификационен кръг на Шампионската

...

Грандиозна издънка на Ференцварош в Шампионска лига

Ференцварош се издъни грандиозно в първия квалификационен кръг на Шампионската лига. Унгарският отличник загуби с 0:3 вкъщи от Клаксвик от Фарьорски острови и се елементарни с фантазиите си за присъединяване в груповата фаза на най-престижния европейски шампионат. Първата среща сред двата тима приключи 0:0.

Арни Фредериксберг се разписа още в 8-ата минута от дузпа и по този метод Клаксвик излезе напред в резултата. В 32-ата минута още веднъж Фредриксберг беше прецизен за 0:2.

В добвеното време на първата част Люк Каси вкара трети гол за гостите.

На полувремето в игра за Ферецнварош се появи някогашният футболист на Пирин Чебрайлс Макрецкис, а 20 минути преди края и Маркиньос, който беше част от Ботев Пловдив. И двамата обаче не съумяха да оказват помощ на Фради.